MOTÖRHEAD LIVE AT MONTREUX COVER
Wytwórnia BMG ogłasza wydanie albumu "LIVE AT THE MONTREUX JAZZ FESTIVAL 2007"
Specjalny niewydany na żadnym nosniku do tej pory koncert zespołu Motorhead
Premiera już 16 czerwca 2023.

Motörhead uwielbiali grać koncerty i nigdy nie oceniali swojej publiczności. Każdy był mile widziany pod sceną. Również fani jazzu! Kiedy do zespołu odezwał się festiwal Montreux z propozycją zagrania na kolejnej edycji, wiadomo było że jest to na swój sposób logiczne. Warto zauważyć, że samemu festiwalowi przyświecała idea wychodzenia poza granice słowa na ‘j’ i doceniania wybitnych artystów bez względu na gatunek z którym są kojarzeni i styl w którym grają. Jedyne co się naprawdę liczy, to czy artysta jest najlepszy w swoim fachu i ma odwagę wykorzystywać własne umiejętności w twórczy sposób. Właśnie dlatego razem z takimi artystami jak Dexter Gordon, na festiwalu występowali Deep Purple czy ZZ Top, a co roku ta różnorodność artystyczna tylko się powiększa. Wszystkie te cechy festiwalu, jak i nagrania poszczególnych występów, złożyły się na sukces jakim było wpisanie Montreux Festiwalu na listę UNESCO w 2013 roku.

Nagrany w trakcie trasy koncertowej albumu “Kiss Of Death” koncert Motörhead z 7 lipca 2007 roku z legendarnej sali Audytorium im. Strawińskiego był częścią światowej sławy festiwalu Montreux Jazz. Zarejestrowany występ to dowód na to jak potężne i doskonałe było trio: Lemmy, Phil Campbell i Mikkey Dee. To także nie tylko zróżnicowany repertuar, ale także indywidualne popisy muzycznego kunsztu każdego z muzyków, którzy byli wówczas w szczycie swojej muzycznej formy. Lista utworów zawiera perełkę - pierwszy publicznie wykonany cover utworu Thin Lizzy ‘Rosalie’!

Motörhead “Live At The Montreux Jazz Festival ’07” dostępny będzie jako podwójny winyl, podwójny CD i na portalach streamingowych.

ZAMÓW PŁYTĘ W PRZEDSPRZEDAŻY:
https://motorhead.lnk.to/montreuxPR
Poniżej szczegóły, a więcej na stronie www.iMotorhead.com

MOTÖRHEAD LIVE AT MONTREUX 07 2LP

LISTA UTWORÓW (wydanie CD i LP)
1. Snaggletooth
2. Stay Clean
3. Be My Baby
4. Killers
5. Metropolis
6. Over The Top
7. One Night Stand
8. I Got Mine
9. In The Name Of Tragedy
10. Sword Of Glory
11. Rosalie
12. Sacrifice
13. Just ‘Cos You Got The Power
14. Going To Brazil
15. Killed By Death
16. Iron Fist
17. Whorehouse Blues
18. Ace Of Spades
19. Overkill

MOTÖRHEAD LIVE AT MONTREUX 2CD

MONTREUX JAZZ FESTIVAL
Montreux Jazz Festival to światowej sławy festiwal muzyczny stworzony przez Claude’a Nobs’a, który odbywa się co roku w Montreux w Szwajcarii nad Jeziorem Genewskim. W tym roku odbywa się jego 57 (!) edycja i przyciąga on rocznie ok 250.000 fanów muzyki z całego świata. Festiwal jest świętem dla zarówno branży muzycznej, artystów i słuchaczy, ze względu na to że zaprasza na występy artystów prezentujących muzykę nowoczesną i świeżą, jednocześnie oddając hołd wielkim mistrzom. Na samym początku, od 1967 roku, był to klasyczny festiwal jazzowy. Ale w miarę swojego rozwoju, pojawiali się na nim artyści reprezentujący odmienne style muzyczne - do dziś zagrała tam tak różnorodna ilość muzyków, że trudno by było wymienić wszystkie gatunki. Słynne nazwiska, które zagościły na scenie w Montreux to m.in. Etta James, Bob Dylan, Elton John, Ms Lauren Hill, Aretha Franklin, David Bowie, James Brown, Kendrick Lamar, Leonard Cohen, Marvin Gaye, Miles Davis, Nina Simone i wielu innych. CEO festiwalu jest Mathieu Jaton.