BELAKO5
BELAKO, hiszpański zespół, którego koncerty są jedyne w swoim rodzaju i przepełnione mnóstwem energii, zagra już w najbliższą środę, 30. listopada, w warszawskim klubie Skład Butelek.
Belako to Josu Ximun Billelabeitia, Lore Nekane Billelabeitia, Lander Zalakain i
Cristina Lizarraga. Ten zespół z Mungi skopał tyłki fanów w ciągu ostatnich sześciu lat grając non stop nie tylko w Hiszpanii, ale na całym świecie. Na ich koncercie może wydarzyć się wszystko. Moc, elektryczność, punkowe nastawienie... Jak zespoły z lat 80-tych.
Niesamowita intensywność, hipnotyczne melodie, świetne riffy, wciągające basowe rytmy, mocna perkusja... Każdy koncert to przejście z ciemności do światła, od lat 80 - tych do 21-ego wieku, słodkie głosy zamieniają się w krzyk, relaks w pot... postpunk, elektronika…
Zespół zadebiutował w 2013 roku płytą „Eurie”, w samym 2017 roku formacja zagrała ponad 100 koncertów w Portugalii, Anglii, Francji, Rosji, Meksyku, Japonii czy Korei. Mają na koncie występy na takich festiwalach, jak Reeperbahn, Primavera Sound, Vive Latino czy SWSX.
Najnowszy album Belako jest zatytułowany „Plastic Drama”, a zawartość krążka doskonale ilustrują te dwa kllipy:
„Tie Me Up”: https://youtu.be/7Q5JPYvBgVk
„Sirène”: https://youtu.be/QXlsxD-1EFQ

belako plastic drama

Belako zagrają w warszawskim Składzie Butelek w środę 30. listopada o godzinie 20.00. Bilety w cenie 25 PLN do nabycia w klubie.