Cover THE BLACK CATS EYE The Empty Space Between A Seamount And Shock Headed Julia Nov. 22 3000x3000
The Black Cat's Eye powstał we Frankfurcie nad Menem w 2018 roku, a płyta zatytułowana "The Empty Space Between A Seamount And Shock-Headed Julia", która ukazała się 24 marca 2023 jest ich debiutem. Pięciu muzyków Christian Blaser – gitara, śpiew, Wolfgang Schönecker – gitara, Steffen Ahrens – gitara, Jens Cappel – gitara basowa oraz Stefan Schulz - perkusja, stworzyło na swoim płytowym debiucie
niepowtarzalny klimat. Już pierwszy otwierający utwór powoduje u słuchacza niezwykły kolaż skojarzeń. Ponad dwudziestominutowa kompozycja nasączona dżwiękami w stylu post rocka (chrakterystyczne brzmienie gitary i dźwiękowe tło) oraz rocka progresywnego. Jakżesz świetnie słucha się kolejnych nut kojarzących się z utworami Pink Floyd, choć od razu trzeba przyznać, że nie ma tu cienia naśladownictwa, a jedynie delikatna inspiracja powoduje te skojarzenia, ale jednocześ nie tworzy genialny klimat. "Kill The Sun And The Moon and The Stars" to niewątpliwie dzieło, które na długo pozostanie w pamięci słuchacza. Kolejne kompozycje "Katla" oraz "Lostlostlostlostlostlostlostlost" to utwory nasączone karaurockową stylistyką w najlepszym wydaniu, z kolei "In My Dreams The Wind Chases Away The Clouds" to pięknie zaaranżowana post rockowa z elemantami had rocka kompozycja. Muzycznym ornamentem na tej płycie jest ponad trzyminutowy balladowy utwór z art rockowym sznytem, zatytułowany "Winter Song". Muzycy podsumowują swój debiut: „Nasza muzyka nie opisuje konkretnych procesów i nie jest inspirowana w znaczący sposób. Nasze muzyka powinnna i może bronić się sama. Jeśli nasi słuchacze są zainspirowani własnymi wymyślonymi podróżami poprzez dźwięki, jeśli w ich wyobraźni pojawiają się filmy, krajobrazy i dobra atmosfera, to można uważać, że nasza muzyka osignęła swój najlepszy możliwy efekt”.
Album został zmasterowany przez legendę Krautrocka i ikonę masteringu Eroca, który udoskonalił brzmienia niezliczonych wydawnictw indie, psychodelicznych i neo-krautrockowych. To tylko udowadnia, jak poważnie podszedł do swojej twórczości zespół The Black Cat`s Eye.