Broken okladka
„Broken” to debiutancki album zespołu Late Clock. "Album przedstawia naszą subiektywną ocenę świata przez pryzmat tego, co go koloruje (zarówno na różowo jak i na szaro) i co odbija się na każdym z nas – reguł lub właśnie ich braku, schematów oraz relacji międzyludzkich, wszelkiego charakteru. - w taki sposób Late Clock opisuje swój album. "Broken" to pierwszy album Late Clock - w 2020 roku wydał swoją pierwszą EP “Bucket List”.
Late Clock to warszawski rockowy kwartet obecny na scenie od 2014 roku. Ich muzyka to połączenie blues-rocka, stonera i grunge’u z popowymi melodiami. Mocne riffy i potężne uderzenia perkusji, soczysty, wyraźny wokal, wspaniałe solówki i efektowne linie basu - tak najprościej można opisać muzykę tego zespołu.
Late Clock o utworach na "Broken": Cały album to zbiór myśli krążących wokół wewnętrznego złamania, gdzie poszczególne utwory rysują rodzaje szpilek, które życia wbija w serce, a singiel tytułowy podsumowuje całość z lotu ptaka. Każdy z utworów jest osobisty, chociaż każdy inaczej. To nasz sposób na wyrzucenie tego, co siedzi gdzieś głęboko - spostrzeżeń, wątpliwości, przemyśleń i emocji. Nie próbujemy i nie chcemy tworzyć hipotetycznych historii, przekazujemy własne.
Na albumie znajdują się kompozycje mocno zakorzenione w polskim rocku lat ‘90tych, muzyce Wielkiej Czwórki z Seattle i brytyjskim hard rocku.
Od 2021 roku Late Clock tworzą:
Sylwia Drabik - wokal
Jacek Półtorak - gitara
Piotr Dąbrowski - bas
Sylwester Dmuchowski - perkusja

 

Linki:
https://www.facebook.com/LateClock
https://www.instagram.com/late.clock/
https://www.youtube.com/@lateclockband9905