curly cale okladka
Kompozycja „A Light In The Darkness”, promuje debiutancką płytę duetu Curly Cale „Light In The Darkness”, która ukazała się w piątek 18. listopada 2022 roku. Curly Cale to duet stylistycznie oparty głównie na muzyce lat 60. i 70. – złotej ery jazzu i bluesa. Repertuar obejmuje standardy oraz kompozycje własne w akustycznych aranżacjach.
James Brierley – wokalista, gitarzysta, autor tekstów. Pochodzi z Anglii. Przez wiele lat występował w Wielkiej Brytanii i Europie, śpiewając utwory z kręgu rocka, soulu, popu i jazzu. W 2015r. współtworzył zespół James B. & Friends, z którym pojawił się w programie „Must Be The Music”. Następnie, już jako solowy wykonawca, wziął udział w „The Voice Senior”. Oba występy przyniosły mu spore grono fanów z całej Polski. Gdy szczęśliwym trafem spotkał Macieja Pruchniewicza, zdecydował się na współpracę w bliskich im obu klimatach muzycznych, w ramach duetu wokalno-gitarowego obecnie znanego pod nazwą Curly Cale.
Maciej Pruchniewicz – gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach, współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojciechem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Małgorzatą Ostrowską, Czesławem Mozilem, Katarzyną Groniec, Antonim Gralakiem, Kiparą Yusuph, Osvaldo Baltodano, Luisem Varona. Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe i przez wiele lat grał w zespole Hot Water. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.