BEHEMOTH Bolzer Batushka 7.10.16 Kraków small

Już w piątek, 7 października polska death-blackowa potęga zagra w krakowskiej Hali Wisły. Behemoth pojawi się w Krakowie w towarzystwie szwajcarskiego Bölzer, który właśnie przygotowuje się do wydania swojej pierwszej długogrającej płyty oraz enigmatycznej formacji Batushka.

Rozkład jazdy koncertu Behemoth w Krakowie

18:00 Drzwi
19:00 – 19:50 Batushka
20:10 – 21:00 Bölzer
21:30 – … BEHEMOTH

BEHEMOTH, Bolzer, Batushka

BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal:
Najsłynniejsi, obok Vader, ambasadorowie ekstremalnego grania z Polski rodem. Z jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na metalowej scenie i zdolnym biznesmenem w jednej osobie, Nergalem. W 2016 roku mija ćwierć wieku odkąd nastoletni Adam Darski przybrał pseudonim Holocausto i zaczął łoić black metal. Kiedyś opiewał lasy Pomorza i chwalił zabójców św. Wojciecha. Tekstowo Behemoth cały czas jest antykościelny w bliskiej relacji z ciemną stroną mocy, aczkolwiek w sposób o wiele bardziej wyrafinowany niż w początkach.
Dziś Behemoth to marka znana na całym świecie. Kiedyś ich muzykę porównywano do innych, dziś młode zespoły porównuje się do kapeli Nergala. Żaden polski zespół nie był tak wysoko w notowaniu "Billboardu", co oni. Żaden nie ściąga tylu fanów na koncerty poza krajem. Nie wzięło się to znikąd. Nergal, Inferno, Orion i Seth, harowali na sukces niemiłosiernie i odnieśli go zasłużenie. Kapela z Pomorza wciąż promuje świetny album "The Satanist", który zachwycił recenzentów na świecie, przez wspaniałe koncerty, wzbogacone o imponujące efekty pirotechniczne. Podsumowując – lubisz oglądać na żywo metalowe zespoły ze ścisłego topu? Nie przegap koncertu Behemoth. Zapamiętasz go na długo.
Sprawdź, jeśli lubisz: Belphegor, Hate, Satyricon, Septicflesh…
http://behemoth.pl/
https://web.facebook.com/BehemothPOL/
https://www.youtube.com/watch?v=OGGwv3Zjq88


BÖLZER (Szwajcaria) black metal, death metal:
Okoi Thierry Jones i Fabian Wyrsch stworzyli w 2008 roku muzycznego potwora, który swoją muzyką stopniowo pochłania coraz więcej serc i umysłów fanów ciężkiego grania. Jest ich w zespole tylko dwóch, ale to, co tworzą jest tak niesamowite wciągające, że nie sposób się Szwajcarom oprzeć. Bölzer gościł już w Polsce, pozostawiając po sobie wspaniałe wrażenie. Duet z Zurychu połączył w swej twórczości doom, black metal i oldschoolowy death metal, nadając utworom lubiane przez odbiorców, głębokie, naturalne, surowe brzmienie. Jest w tym magia. Dlatego ciężko się od tej opętańczej, i swym opętaniu pięknej, muzyki oderwać. Dorobek Bölzer to wciąż demo i dwie EP-ki. Może nie imponujący, ale Szwajcarzy wolą się nie spieszyć, a postawić na jakość muzyki. Podejście ze wszech miar słuszne, bo jakość ma znaczenie pierwszorzędne. Nagrywają mało, ale koncertów grają sporo i na żywo wypadają naprawdę imponująco. Warto się o tym przekonać.
Sprawdź, jeśli lubisz: Grave Miasma, Behemoth, Mgła, Necros Christos…
http://www.bolzer.ch
https://web.facebook.com/erosatarms
https://www.youtube.com/watch?v=2U9fNKBD6gk


BATUSHKA (Polska) black metal, doom metal, muzyka cerkiewna:
Zespół (projekt?!), który wywołał chyba największe zamieszanie na rodzimej scenie metalowej w 2015 roku. Przede wszystkim muzyką, w której jest miejsce i na doom, i na black metal, i na śpiewy rodem z prawosławnej cerkwi. Nieujawnianie personaliów przez muzyków też rolę w kreowaniu zamieszania i zainteresowania z pewnością odegrało. Prawda jest taka, że czegoś takiego jeszcze u nas nie było. Ale nie o sam element nowości i zaskoczenia chodzi. Chodzi przede wszystkim o to, że wymienione gatunki muzyczne zostały połączone przez twórców w sposób, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Wydany w 2015 roku debiutancki album Batushki, "Litourgiya", narobił potężnego zamieszania, otrzymując w przeważającej mierze z doskonałe recenzje. Pożenienie piekła i nabożeństwa cerkiewnego wydaje się pomysłem szalonego umysłu? Słuchając Batushki można dojść do wniosku, że niekoniecznie.
Sprawdź, jeśli lubisz: Negură Bunget, Mgła, Cult of Fire, The Ruins of Beverast...
http://batushkaofficial.com
https://www.youtube.com/watch?v=PUhBykAA0D8

Kto zagra:
BEHEMOTH (Polska) death metal, black metal
+
Bölzer (Szwajcaria) black metal, death metal
Batushka (Polska) black metal, doom metal, muzyka cerkiewna

Kiedy: 7 październik (piątek) 2016
Gdzie: Kraków @ Hala Wisły, ul. Reymonta 22
Bilety: 60 zł – przedsprzedaż; 70 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i Galicja Productions

Bilety kolekcjonerskie:
http://knockoutprod.net/sklep/

Oraz:
TicketPro
Eventim

Zapraszają Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
oraz
Galicja Productions
http://www.galicja.net
https://web.facebook.com/GalicjaProductions