Yossi Sassi Band 11.10.16 nowa wersja 

Jedyny polski koncert Yossi Sassi Band, który odbędzie się w klubie Progresja Music Zone już 11 października (we wtorek). Bilety w cenie 60zł. wciąż do nabycia i dostępne są one w Ticketpro.pl oraz w dniu koncertu w kasie klubu. Zespołowi towarzyszyć będzie nasza rodzima formacja SechemZapraszamy!

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/163666694054170/

Organizatorem koncertu jest Kubicki Entertainment

www.kubickientertainment.pl

Yossi Sassi Band działa nieprzerwanie od 2011r. W tym czasie odbył wiele tras koncertowych oraz wydał dwa albumy studyjne: “Melting Clocks” (2012) i “Desert Butterflies” (2014) jako solowe projekty Yossi Sassi’ego. Trzeci album, “Roots And Roads” wydany został natomiast w maju 2016 roku już pod znakiem Yossi Sassi Band. 
Znany szerokiej światowej publiczności ze swojego charakterystycznego brzmienia, Yossi Sassi łączy muzykę roots z muzyką współczesną, wznosząc rocka orientalnego na niesłyszane uprzednio poziomy. 
Wybrany za album “Metling Clocks” debiutem roku 2012 przez czytelników magazynu “Rock Hard”, Yossi łączy Wschód z Zachodem, rocka z muzyką folk i instrumenty akustyczne z wirtuozerską gitarą elektryczną. 
Z prawie dwudziestopięcioletnim doświadczeniem jako producent i kompozytor/aranżer oraz jako współzałożyciel zespołu Orphaned Land, Sassi kontynuuje swoją podróż ku nowym horyzontom. 
Yossi gra na siedemnastu różnych gitarach i tradycyjnych instrumentach akustycznych i był zapraszany do wspólnych występów na scenie z takimi tuzami jak Metallica, Steve Vai, Marty Friedman, Steven Wilson, Dave Lombardo, czy Ron „Bumblefoot” Thal. 
Jest twórcą i wynalazcą gitary-buzuki (bouzukitara), połączenia gitary elektrycznej z buzuki i gitarą akustyczną. Wystąpił z przemową „Siła muzyki w jednoczeniu ludzi” na konferencji TED (Technology, Entertainment, and Design). Jest także czterokrotnym laureatem nagród pokoju i przyjaźni, nadanymi przez miasta i rządy kilku państw.
Yossi jest także endorserem kilku światowych producentów instrumentów i wyposażenia gitarowego. 

Yossi Sassi Band:

Yossi Sassi – bouzukitara, wokal
Or Lubianiker – bas
Sapir Fox – wokal
Ben Azar – gitara
Roei Friedman – instrumenty perkusyjne 
Shay Ifrah – bębny

www.yossisassi.com

Pod koniec 2010r. Marta Sacri, flecistka, tworzy Sechem, na nadrzędnym celem promowania wiedzy o starożytnym Egipcie poprzez muzykę orient metalu. Po kilku latach undergroundowych występów z lokalnymi i zagranicznymi zespołami i atrakcjami live w postaci mumii i innych niespodzianek scenicznych, Sechem rejestruje pierwsze demo “[REN]loaded”, które ukazuje się w 2014r. 
Rok 2016 przynosi pierwszy studyjny album “Reneissance of the Ancient Ka”. EP-ka, zanurzona w ciemniejszej stronie Egiptu, nasączona walkami pomiędzy chrześcijaństwem i światem pogańskim. Zespół aktualnie promuje swój album poprzez występy “na żywo”, zawierające świeży sceniczny ambiance, przepełniony jego unikalnym stylem.