Logo

ProgRockFest... Co to jest?
Festiwal udowadnia, że muzyka rockowa to coś więcej niż gitarowe granie. Prezentujemy muzykę spoza pierwszych stron kolorowych gazet czy stacji TV. Stworzyliśmy markę, która na stałe wpisała się w kulturalny kalendarz miasta, regionu a także Polski. Śmiało można powiedzieć, że jesteśmy obecni w całej Europie.

Gdzie i kiedy?
24 – 25 marca 2017 r. Sala Widowiskowa, Legionowo, Piłsudskiego 41, 260 miejsc.
Sala znajduje się w centrum Legionowa dobrze połączonym komunikacyjnie z Warszawą (ZTM: 723, 731, 736, S3, S9, L9, L10). Wokół budynku oraz w garażu podziemnym znajduje się ok. 200 miejsc parkingowych.

Kto?
Na legionowskiej scenie dotychczas wystąpili: Millenium, State Urge, Archangelica, Believe, Lebowski, Art Of Illusion, Arlon. Podczas trzeciej edycji festiwalu wystąpi Collage, Lion Shepard, Walfad, Amarok, Loonypark z Polski i Trettioariga Kriget ze Szwecji. Szwedzi wystąpią po raz pierwszy w Polsce i będzie to ich jedyny koncert nad Wisłą.

Collage
Legendarny polski zespół rockowy, czołowy przedstawiciel współczesnego rocka progresywnego w Polsce i na świecie, założony w Warszawie w latach 1984-85 przez gitarzystę Mirosława Gila i perkusistę Wojciecha Szadkowskiego.

Lion Shepherd
Polski zespół założony w Warszawie w 2014 r. przez Kamila Haidara i Mateusza Owczarka. Grają rock progresywny, psychodelię wzbogacone brzmieniami etnicznymi. Wystąpili m.in. na Impact Festivalu w 2015 a także odbyli wspólną trasę koncertową po Europie wraz z Riverside .

Walfad
Zespół Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Od tego czasu wodzisławska formacja wydała dwa ciepło przyjęte albumy, które znalazły nabywców także poza granicami Polski. Dzięki intensywnej działalności koncertowej Walfad zdobywa coraz większą popularność. W ostatnich latach grupa miała przyjemność dzielić scenę z najwybitniejszymi przedstawicielami ambitnego rocka w kraju (Quidam, Osada Vida, Lizard, Retrospective, Hipgnosis, RSC, State Urge) . Znakiem rozpoznawczym zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty lidera grupy, który jest także autorem większości muzyki zespołu.

Amarok
Amarok to project muzyczny założony w 1999 roku przez multiinstrumentalistę i wokalistę - Michała Wojtasa. Dotychczas nakładem wytwórni Ars Mundi ukazały się trzy wydawnictwa płytowe o zasięgu międzynarodowym. Repertuar Amarok stanowi autorską muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną. Jest to mieszanka takich gatunków jak ambient, folk, rock progresywny, alternative pop, elektronika. W wydawnictwach Amarok udział wzięli

także artysci krajowi i zagraniczni, m.in. Colin Bass (Camel), Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) i inni.

Loonypark
Zespół powstał z końcem 2007 roku. Założony przez klawiszowca Krzysztofa Lepiarczyka oraz perkusistę Jakuba Grzesło. Z założenia jest to zespół studyjny zapraszający do wspólengo grania zaprzyjażnionych muzyków. Gatunek w jakim porusza się Loonypark to neoprogresywny jak i typowo art-rockowy styl.

Trettioariga Kriget
Trettioåriga Kriget (Wojna Trzydziestoletnia) została założona w 1970 roku w Saltsjöbaden, nadmorskim kurorcie na południowy wschód od Sztokholmu z inicjatywy Stefana Fredina i Olle Thornvalla. Pierwszą płytę wydali w 1974 roku, stała się klasykiem i jest uważana za pierwszy szwedzki album rocka progresywnego. Ich pierwsze płyty miały ogromny wpływ na późniejsze dokonania szwedzkich zespołów progresywnych i metalowych m.in. takich jak Anekdoten, Opeth, Änglagård. Grają do dzisiaj w prawie nie zmienionym składzie. Ostatnie ich wydawnictwo muzyczne nosi tytuł Seaside Air i jest ich pierwszą płytą anglojęzyczną. Wydawnictwo ukazało się w 2016 roku.
twórca i koordynator projektu:
Mikołaj Madejak
LegionowoLiveArt
tel. 601 434 601
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.