13162485 1753183814901335 199030734 n

Miło nam ogłosić, że już 10 maja odbędzie się internetowa premiera pierwszego albumu Skóry Świata. Tego dnia na portalu YouTube pojawi się singiel Uciekinier, a już dwa dni później będzie można posłuchać pełnego materiału.
Krążek, zatytułowany po prostu „Skóra Świata”, składa się z 12 numerów. Część z nich była już wcześniej publikowana w wersji demo (jak najbardziej rozpoznawalny numer grupy „...Ten cholerny Rock’n’roll”), a niektóre pojawiały się tylko na koncertach (jak otwierający album „Pieniądz”). Razem tworzą bezkompromisową mieszankę rockowej jazdy, która trafi w gusta wszystkich miłośników starego, dobrego hard rocka o współczesnym, świeżym sznycie.
Album został w całości nagrany pod okiem Kamila Rollofa, właściciela warszawskiego Narocz Studio, który również wykonał miksy. Proces masteringu odbył się za oceanem, w nowojorskim Moresound Studio. Czuwał nad nim Jason „Jocko” Randall, który wcześniej polerował również brzmienie takich kapel, jak Noko i Plan. Warto też wspomnieć o sesji okładkowej, która odbyła się w 2015 roku w nieistniejącym już klubie Rock Side 99 w Warszawie. Do udziału w sesji zespół zaprosił Annę Durkę, popularną modelkę i prezenterkę. Zdjęcia wykonał Marek Relich, a efekty tych prac można podziwiać na fanpage’u zespołu: facebook.com/skoraswiata.

Skóra Świata powstała w 2003 roku. Na swoim koncie ma trzy krążki demo oraz kilkadziesiąt koncertów w Polsce. W 2009 roku zespół nagrał utwór „Motoserce”, który stał się hymnem ogólnopolskiej akcji krwiodawczej Motoserce. Jeszcze w tym roku Skóra rusza w trasę promującą pierwszy długogrający album.

Płyta została nagrana w składzie:
Paweł "Stępel" Stępkowski             Wokal
Kamil Fijałkowski                 Gitara
Grzesiek Morawski                 Gitara
Rafał  Zduniak                Bas
Piotr "Gierlach" Gierlachowski         Perkusja