Vinnie Moore 08.10.16 small

Już 8 października na jedynym polskim koncercie w ramach Bochnia Rocks! wystąpi Vinnie Moore wraz z zespołem. Muzyk zagra w bocheńskim Zespole Szkół Muzycznych o godzinie 20:00.

Bilety dostępne w Ticketpro.pl oraz w kasie Miejskiego Domu Kultury w Bochni w cenie w cenie 80 zł. 

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/169026700169121/

Organizator: Kubicki Entertainment i Bochnia Rocks!

Urodzony 14 kwietnia 1964r. Vinnie Moore swoją przygodę z gitarą rozpoczął w wieku 12 lat, by już jako nastoletni chłopak grać po klubach I barach w różnego rodzaju bandach. Przełomowym dla Vinnie’go momentem było wysłanie demo do Mike’a Varney’a, szefa kultowej wytwórni shredderów, Shrapnel Records. Mike prowadził w owym czasie w magazynie Guitar Player kolumnę Spot Light, w której prezentował dokonania młodych, uzdolnionych gitarzystów rockowych. Jeszcze w 1985r. muzyka (i dłonie z gitarą) Moore’a pojawiła się w ogólnokrajowej reklamie Pepsi. 
W następnym roku Shrapnel Records wydała solowy debiut Vinnie’go “Minds Eye”, który zebrał bardzo dobre recenzje dostał także kilka ważnych nagród, ale co najważniejsze, sprzedał się w nakładzie ponad 100.000 egzemplarzy. 
W międzyczasie Moore dołączył do składu Vicious Rumors i zagrał na ich pierwszym albumie “Soldiers Of The Night”. Kilka następnych lat Vinnie spędził w trasie, grając z w różnych składach. W 1991r. Pojawił się w zespole Alice Cooper’a, by zagrać trasę promującą płytę “Hey Stupid”. 
2003r. przyniósł zmiany w profesjonalnej karierze Moore’a, który na stałe dołączył do składu gigantów hard rocka, UFO. Do dziś nagrał z nimi 5 studyjnych albumów i zaliczył kilkanaście światowych tras koncertowych.
Od czasu debiutu solowego w 1986r. Vinnie nie próżnuje także, jeśli chodzi i jego autorską muzykę. Do dziś wydał 8 solowych płyt, z których ostatnia, to zeszłoroczna „Aerial Visions”, wydana przez Moore’a własnym sumptem. Jest też autorem dwóch gitarowych szkół wideo, prowadził szereg klinik na całym świecie i gościnnie występował na albumach innych artystów. 
Moore od wielu lat jest endorserem firmy Dean Guitars, która przygotowała jego sygnaturowy model VINMAN 2000. 

www.kubickientertainment.pl 
www.facebook.com/bochniarocks
www.vinniemoore.com