Blues Pills 23 24.08

Knock Out Productions i Core-poration z przyjemnością informują: amerykańsko-francusko-szwedzka formacja Blues Pills przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Zespół rewelacja zaprezentuje swój retrorockowy rytuał 23 sierpnia we wrocławskim Alibi oraz24 sierpnia w katowickim MegaClubie. 
Zespół aktualnie przygotowuje się do wydanie nowego albumu – „Lady in Gold”. Druga płyta Blues Pills będzie mieć swoją premierę 5 sierpnia. Można się spodziewać, że duża część setlisty zespołu na zbliżającej się trasie będzie składać się z utworów właśnie z tego albumu. Tytułowego singla promującego nową płytę Blues Pills można posłuchać tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=W-1hn87q9_8


BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) hard rock, psychodeliczny rock, blues rock: 
Kiedy przyjechali do Polski wiosną 2015 roku, zachwycili swoimi koncertami licznie przybyłą publikę. Promowali wtedy debiutancki album „Blues Pills”, który w Niemczech dotarł do czwartego miejsca regularnego notowania płyt, czyli innymi słowy, osiągnął naprawdę duży sukces. Sukces, którego można było oczekiwać, słuchając zapowiadającej go piosenki „High Class Woman”. Wyglądająca jak przeniesiona z festiwalu Woodstock do współczesności, olśniewająca zarówno urodą, jak i głosem młodziutka Szwedka Elin Larsson oraz jej współtowarzysze, Dorian Sorriaux (gitary), Zack Anderson (gitara basowa) i rodak Elin, perkusista André Kvarnström, obiecali, że do nas wrócą i słowa dotrzymali. 
Blues Pills wracają nie tylko dlatego, że polubili u nas grać, choć to również, lecz przede wszystkim z powodu premiery drugiej płyty, „Lady In Gold” (premiera w sierpniu 2016). Stylistycznie kontynuującą to, co znamy z jedynki, czyli dają nam w prezencie miks inspiracji dokonaniami Jimiego Hendrixa, Led Zeppelin, Cream, wczesnego Fleetwood Mac, Spencer Davis Group, Shocking Blue, Jamesa Browna. Okładka płyty „Lady In Gold” to ponownie dzieło Holenderki Marijke Koger-Dunham, która ma na koncie współpracę The Beatles i Cream. Brzmienie międzynarodowa ekipa muzyczna też powierzyła sprawdzonemu specjaliście, Donowi Alsterbergowi (m.in. Graveyard). Kto kocha granie w starym stylu, uwielbia rocka lat 60. i 70. będzie zachwycony tym, czego doświadczy. 
Sprawdź, jeśli lubisz: Jefferson Airplane, Graveyard, Orchid, Janis Joplin, Kadavar… 
http://www.bluespills.com/ 
https://www.facebook.com/BluesPills 
https://www.youtube.com/watch?v=KMYDYYQmqgA

Zagrają: 
BLUES PILLS (Szwecja, Stany Zjednoczone, Francja) 

Kiedy: 23 sierpnia (wtorek) 2016 
Gdzie: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67 
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions oraz Core-Poration 

Kiedy: 24 sierpnia (środa) 2016 
Gdzie: Katowice @ MegaClub, ul. Żelazna 15 
Bilety: 75 zł – przedsprzedaż, 85 zł – w dniu koncertu 
Organizator: Knock Out Productions 

Bilety dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie) 

Zapraszają: 
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.outhttps://www.instagram.com/knockoutprod/?hl=pl 

Core-poration 
https://web.facebook.com/cpkoncerty
http://core-poration.pl