Memoriał Dio 2017

Będzie więcej piekła, czy nieba? Jedno jest pewne - na koncercie poświęconym człowiekowi, który śpiewał słynny przebój Black Sabbath "Heaven and Hell" będzie bardzo głośno! Już 18 maja w warszawskiej Proximie odbędzie się memoriał King of Rock And Roll poświęcony Ronniemu Jamesowi Dio, znanemu także z Rainbow, Elf, czy też twórczości solowej. To pierwszy z serii 7 koncertów, które odbędą się w 7 różnych miastach Polski.

Ronnie zmarł w 2010 r. w wyniku choroby nowotworowej. W środowisku rockowym i metalowym cieszy się opinią jednego z największych głosów tych gatunków oraz autora niezliczonych przebojó. Organizowany w Polsce od 2014 r. memoriał uchodzi za jedną z najciekawszych cyklicznych imprez z cyklu "Tribute to" w kraju. To już IV edycja tej imprezy, za której organizacją stoją muzycy warszawskiego zespołu Scream Maker. Składa się na nią 7 koncertów w 7 miastach - oprócz stolicy także Lublin, Krosno, Kraków, Bydgoszcz, Olsztyn, Gdańsk.

- W tym roku zagramy długą 34-utworową setlistę będącą przekrojem całej kariery Dio. Zagramy także w całości legendarny album "Holy Diver" – zapowiada Sebastian Stodolak, który koordynuje organizację trasy i jest jednocześnie wokalistą zespołu. Ale nie jedynym. Oprócz niego na memoriale śpiewa śmietanka polskiego hard'n'heavy, m.in. Tomasz Trzeszczyński z grupy Thermit, Tomasz Struszczyk (Turbo), Łukasz Drapała (Chevy, ex-Chemia), Piotr Zaleski (Faith Healer, Antyradio Coverband), czy też Jan Popławski z The Kroach i Kasia Bieńkowska z White Highway. Pełna lista gości (wokalistów i instrumentalistów), daty i miejsca koncertów oraz ceny biletów znajdują się pod tym linkiem https://www.facebook.com/events/1649353135366152/

Bilety dostępne są w klubach oraz w internecie na stronie

Screammaker.9merch.com

goout.net (Bydgoszcz, Olsztyn)

eventim.pl (Gdańsk)

Wideozapowiedź memoriału

https://www.youtube.com/watch?v=HNW9oCtJgn8&feature=youtu.be