ProgRockFest 2017

W dniach 24 - 25 marca 2017 roku w Sali Widowiskowej w Legionowie (ul. Piłsudskiego 41) odbędzie się kolejna, III edycja ProfRockFest. Pierwszego dnia festiwalu na scenie zobaczyć będzie można Walfad, szwedzką grupę Trettioariga Kriget, która wystąpi w Polsce po raz pierwszy oraz Collage, drugiego natomiast zagra Amarok, Loonypark, a także Lion Shepherd. 
 
W ramach festiwalu dotychczas wystąpili: Millenium, State Urge, Archangelica, Believe, Lebowski, Art Of Illusion, Arlon.
Sala znajduje się w centrum Legionowa dobrze połączonym komunikacyjnie z Warszawą (ZTM: 723, 731, 736, S3, S9, L9, L10). 
 
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

 

Kilka słów o artystach tegorocznej edycji:

Collage

Legendarny polski zespół rockowy, czołowy przedstawiciel współczesnego rocka progresywnego w Polsce i na świecie, założony w Warszawie w latach 1984-85 przez gitarzystę Mirosława Gila i perkusistę Wojciecha Szadkowskiego.

Lion Shepherd

Polski zespół założony w Warszawie w 2014 r. przez Kamila Haidara i Mateusza Owczarka. Grają rock progresywny, psychodelię wzbogacone brzmieniami etnicznymi. Wystąpili m.in. na Impact Festivalu w 2015 a także odbyli wspólną trasę koncertową po Europie wraz z Riverside .

Walfad

Zespół Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Od tego czasu wodzisławska formacja wydała dwa ciepło przyjęte albumy, które znalazły nabywców także poza granicami Polski. Dzięki intensywnej działalności koncertowej Walfad zdobywa coraz większą popularność. W ostatnich latach grupa miała przyjemność dzielić scenę z najwybitniejszymi przedstawicielami ambitnego rocka w kraju (Quidam, Osada Vida, Lizard, Retrospective, Hipgnosis, RSC, State Urge) . Znakiem rozpoznawczym zespołu są poetyckie, zmuszające do myślenia teksty lidera grupy, który jest także autorem większości muzyki zespołu.

Amarok

Amarok to project muzyczny założony w 1999 roku przez multiinstrumentalistę i wokalistę - Michała Wojtasa. Dotychczas nakładem wytwórni Ars Mundi ukazały się trzy wydawnictwa płytowe o zasięgu międzynarodowym. Repertuar Amarok stanowi autorską muzykę instrumentalną i wokalno-instrumentalną. Jest to mieszanka takich gatunków jak ambient, folk, rock progresywny, alternative pop, elektronika. W wydawnictwach Amarok udział wzięli także artysci krajowi i zagraniczni, m.in. Colin Bass (Camel), Mariusz Duda (Riverside, Lunatic Soul) i inni.

Loonypark

Zespół powstał z końcem 2007 roku. Założony przez klawiszowca Krzysztofa Lepiarczyka oraz perkusistę Jakuba Grzesło. Z założenia jest to zespół studyjny zapraszający do wspólengo grania zaprzyjażnionych muzyków. Gatunek w jakim porusza się Loonypark to neoprogresywny jak i typowo art-rockowy styl.

Trettioariga Kriget

Trettioåriga Kriget (Wojna Trzydziestoletnia) została założona w 1970 roku w Saltsjöbaden, nadmorskim kurorcie na południowy wschód od Sztokholmu z inicjatywy Stefana Fredina i Olle Thornvalla. Pierwszą płytę wydali w 1974 roku, stała się klasykiem i jest uważana za pierwszy szwedzki album rocka progresywnego. Ich pierwsze płyty miały ogromny wpływ na późniejsze dokonania szwedzkich zespołów progresywnych i metalowych m.in. takich jak Anekdoten, Opeth, Änglagård. Grają do dzisiaj w prawie nie zmienionym składzie. Ostatnie ich wydawnictwo muzyczne nosi tytuł Seaside Air i jest ich pierwszą płytą anglojęzyczną. Wydawnictwo ukazało się w 2016 roku.