symphonica

Filharmonia Futura zaprasza na widowisko multimedialne SYMPHONICA

10 marca (piątek) godz. 20.30 (Dzień Kobiet 2017), Teatr Muzyczny w Łodzi

Widowisko multimedialne z gościnnym udziałem Małgorzaty Ostrowskiej (ex Lombard). Pierwsze w Polsce widowisko z muzyką zespołów: Metallica, Nirvana, Pearl Jam, Deep Purple, AC/DC, Guns N' Roses, Aerosmith, Soundgarden, Nightwish. Jest to podróż po niezwykłym świecie artystycznych doznań, w którym potęga elektrycznych gitar współgra z subtelnym i pełnym klasy śpiewem operowym, a wszystko wypełnia brzmienie orkiestry symfonicznej. Całości dopełniają wizualizacje i starannie dopracowane efekty sceniczne. Dźwięk, ruch, obraz i światło tworzą wyjątkowy, metafizyczny spektakl. W tej niezwykłej oprawie usłyszeć można ponadczasowe rockowe i metalowe ballady, instrumentalne dzieła gigantów gitary oraz pełne niepokoju kompozycje nurtu grunge. Artyści występujący w projekcie to zwycięzcy i laureaci najbardziej prestiżowego polskiego talent show „The Voice of Poland”: Damian Ukeje, Monika Pilarczyk. Kontrastem dla rockowych głosów jest operowy sopran charyzmatycznej Sylwii Lorens. Całości dopełnia Agata Glenc - solistka Art Color Ballet, która wciela się w postać tytułowej Symphonici. Orkiestrę i band Filharmonia Futura poprowadzi Mikołaj Blajda.

Małgorzata Ostrowska

Określana jest „ikoną polskiego rocka lat 80’tych” i od lat należy do najciekawszych postaci polskiego show-businessu. Popularność zdobyła jako wokalistka zespołu Lombard, z którym zagrała ponad tysiąc trzysta koncertów w Polsce i poza granicami kraju: USA, RFN, ZSRR, Holandii, Czechosłowacji, Szwecji, dawnej Jugosławii, Iraku, na Węgrzech i we Włoszech. Nagrała dziesięć płyt, z których trzy otrzymały status “Złotej Płyty”, a także wylansowała kilkanaście przebojów, m.in.: „Szklana pogoda”, „Droga Pani Telewizji”, „Taniec pingwina na szkle”, „Mister of America”, „Znowu radio”, „Mam dość” czy „Meluzyna”. Koncerty jazzowe na Festiwalu “Jazz Jamboree”, rola Królowej Aby w filmie „Podróże Pana Kleksa”, rola Marii Magdaleny w polskiej wersji rock-opery “Jezus Chrystus Superstar”, a później tytułowa rola w musicalu “Pocałunek Kobiety-Pająka” to kolejne etapy kariery, które uczyniły z niej niezwykle intrygującą, nieszablonową artystkę estradową.

W 1999 r. podczas Festiwalu w Sopocie otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności i w tym samym roku rozpoczęła karierę solową. Od tego czasu wydała pięć płyt, z których ostatnia zatytułowana „Gramy!” ukazała się jesienią 2012 r. Kilka utworów z okresu kariery solowej trafiło na listy przebojów, m.in.: „Lawa”, „Słowa jak węże do ucha”, „Szpilki” i „Po niebieskim niebie”.

Od 2007 r. Małgorzata Ostrowska posiada swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2013 r. podczas jubileuszowego 50. Festiwalu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”. Małgorzata Ostrowska cieszy się niesłabnącą popularnością i sympatią słuchaczy, dużo koncertuje, a także często jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych. Największym atutem Małgorzaty Ostrowskiej są koncerty, podczas których pokazuje swoje ogromne możliwości wokalne i niezwykły temperament. Oprócz występów ze swoim zespołem bierze aktualnie udział w kilku cyklach koncertowych: „Tribute to Marek Jackowski", "U2 Symfonicznie" oraz "Symphonica".

Małgorzata Ostrowska wystąpi w Łodzi, w Teatrze Muzycznym w dn. 10.03.2017 r. (piątek). Artystka weźmie udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.

UKEJE

Karierę muzyczną rozpoczął w wieku trzynastu lat grając w różnych kapelach rockowych oraz bluesowych. W 2011 r. trafił do programu „The Voice Of Poland”. Jego charakterystyczny, szczery głos natychmiast pomógł mu zaskarbić sympatię widzów i zapewnił wygraną. Niecały rok później ukazał się debiutancki album sygnowany nazwiskiem wokalisty. Płytę zapowiadał singiel „Bezkrólewie” - jak twierdzi sam artysta, utwór będący „fuzją buntu i rockowej szarpaniny”. Numer bardzo szybko wspiął się na szczyty rockowych list przebojów polskich rozgłośni radiowych. Podsumowaniem rocznej działalności zespołu było trzecie miejsce w plebiscycie Antyradia na Płytę Roku 2013. Ukeje stanął na podium w towarzystwie takich grup jak Hunter i Coma. Ukoronowaniem sukcesów w 2013 r. była nominacja do Fryderyków 2014 w kategorii „Debiut roku”. Ukeje ma za sobą koncerty w największych miastach w Polsce, trasę z zespołem Coma oraz udział w ogólnopolskich festiwalach.

Pomysły na nowy album powstały w zaledwie w trzy tygodnie, na co bez wątpienia wpływ miało wyjątkowe muzyczne porozumienie, jakie łączy Ukeje i producenta Kubę Mańkowskiego. Był to czas intensywnej pracy, ale również też czegoś co można by określić „podróżą mentalną”. Jak mówi sam artysta: „ciężko sklasyfikować nurt muzyczny, który prezentuję na swoim krążku, ale na pewno starałem się podejść do tematu najszerzej jak to tylko możliwe. Trochę trudno jest mi określić dokładny kierunek, w którym podąża moja twórczość.” Nie sposób go zaszufladkować, muzyka jest wielowarstwowa i zróżnicowana. Cały album dotyka spraw ważnych i prawdziwych, a każdy odbierze go po swojemu poprzez własną wrażliwość. Oprócz wokalisty, teksty na nową przygotowali również: Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki. Płyta nagrywana była pod koniec 2015 i początku 2016 r. w Gdyni, w studiu Sounds Great Promotion. Pierwszym singlem zapowiadającym nową płytę jest utwór „Film”, właśnie z tekstem wspomnianego P. Roguckiego. Nowy album Ukeje, zatytułowany „ụzọ” ukaże się jesienią 2016 r. Nazwa pochodzi z języka nigeryjskiego, a dokładnie z dialektu Igbo i oznacza „Drogę”. Cała płyta opisuje podróż przez różne aspekty życia, wewnętrzne przemiany, a wykorzystanie nazwy w rodzimym języku ojca artysty jest pięknym podsumowaniem przebytej drogi.

Ukeje wystąpi w Łodzi, w Teatrze Muzycznym w dn. 10.03.2017 r. (piątek). Artysta weźmie udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.


Sylwia Lorens

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytułem MBA w specjalności zarządzanie biznesem oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem). W Filharmonii Futura odpowiada za produkcję takich widowisk jak: „Symphonica 1 i 2”, „Upiór w operetce”, „Szeherezada”, „Beethoven Electric 3D”, „Alicja w krainie muzycznej magii”, „Rock Poezji”, „Karnawałowa noc gwiazd”. Jako solistka znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy czy Summer Music Festival. Koncertowała z większością najwybitniejszych polskich artystów operowych. Płyta artystki nagrana wraz z zespołem Romanca „Romanca operowo” zdobyła w 2014 r. status platynowej. W repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Od 2015 r. Sylwia Lorens jest dyrektorem generalnym Filharmonii Futura, pierwszej multimedialnej filharmonii.

Mikołaj Blajda

Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Producent muzyczny, dyrygent, aranżer, kompozytor. Stworzył szereg autorskich projektów: „Orient Express Orchestra”, ”21 Pieśni Miłosnych”, „Symphonica 1 i 2” , „Upiór w operetce”, „Szeherezada”, „Beethoven Electric 3D”, „Alicja w krainie muzycznej magii”, „Rock Poezji”, „Karnawałowa noc gwiazd”., na zamówienie Opery Krakowskiej: „Pastorałka” i „Teresica” (autor muzyki i aranżacji) oraz „Ifigenia in Tauris” i „Phythian Oratorium” (autor muzyki) dla teatru Gardzienice. Koncertował m.in. z Chicago Paderewski Orchestra (USA), Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej (Egipt), orkiestrą Sinfonietta Cracovia, orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej i Świętokrzyskiej, Bałtyckiej i Podkarpackiej, Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Chórem Polskiego Radia, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną, filmową, a także orientalną. Współpracował m.in. z Zygmuntem Koniecznym, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Krzesimirem Dębskim, Zbigniewem Preisnerem. Jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny pracował przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych. Założyciel i dyrektor artystyczny Filharmonii Futura – pierwszej w Polsce multimedialnej filharmonii. Filharmonia Futura, której jestem pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest pierwszą w Polsce niezależną filharmonią finansowaną w całości ze środków prywatnych. Filharmonia Futura specjalizuje się w wykonywaniu muzyki z użyciem nowoczesnego instrumentarium oraz awangardowych środków wyrazu. Ideą działalności Filharmonii Futura jest łączenie gatunków, stylów oraz oddziaływanie na widza na wielu płaszczyznach za pomocą starannie przygotowanych wizualizacji, scenografii, kostiumów, choreografii, efektów świetlnych oraz perfekcyjnego nagłośnienia. Projektom bliżej zatem do musicalu, teatru i filmu niż do tradycyjnych filharmonicznych koncertów.

Sylwia Lorens i Mikołaj Blajda wystąpią w Łodzi, w Teatrze Muzycznym w dn. 10.03.2017 r. (piątek). Artyści wezmą udział w widowisku multimedialnym „Symphonica” produkowanym przez pierwszą multimedialną filharmonię – Filharmonia Futura.


Bilety:

Bilety w cenach - 155zł(VIP), 115zł, 95zł, 75zł – można nabyć na stronie Filharmonii Futura lub w systemach sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro. Bilety dostępne są również w kasie Teatru Muzycznego (ul. Północna 47/51, tel. (42) 678 35 11 w. 319). Bilety można nabyć również w salonach Empik, sieci Media Markt, Saturn i in. Przy zakupie biletów VIP – koszulka z logo SYMPHONICA w prezencie, t-shirt będzie do odbioru na stoisku organizatora. Dla VIPów przewidziano również spotkanie z artystami po koncercie.